مرامنامه اتاق فکر شورا

بسمه تعالی

صدای پای اندیشه‌ها از صدای پای قوی‌ترین ارتش‌های جهان رساتر است

th (1)

مرامنامه اتاق فکر شورای اسلامی شهر آبادان

در اتاق فکر،  بیان نظرات آزاد بوده و مخالفت با نظر دیگران نیز آزاد میباشد اما با حفظ اصول اخلاقی و عفت کلام و با ارائه دلایل کارشناسانه و رعایت مفاد موجود در این مرامنامه، پیشنهادات و راهکارهای ارائه شده پس از طرح در جلسات به ریاست شورا ارائه شده و پس از تایید ایشان و تیمهای کارشناسی به شهردار آبادان در قالب یک نامه ارسال می گردد.

مفاد مرامنامه اتاق فکر شورا:

1 – اعضاء اتاق فكر اعم از بخش دولتي و يا خصوصي بايستي افرادي امانتدار ، خلاق و نوآور و علاقه مند باشند تا بتوانند بدون هرگونه وابستگي، با آزادي عمل بيشتري در جلسات اتاق ابراز عقيده نمايند.

 

2 – با توجه به نیاز اتاق فکر به افراد با افکار و تخصص های متفاوت در این مجموعه سعی شده از افراد متخصص در رشته های متفاوت استفاده گردد تا یک موضوع از ابعاد مختلف مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

 

3 – اتاق فکر شورا حداکثر تعداد ده نفر، عضو ثابت داشته و در برخی از جلسات میهمانان یا اعضا افتخاری حضور خواهند داشت.

 

4-  اعضا حاضر در این مجموعه به جز تعهد اخلاقی در قبال سایر اعضا هیچگونه تعهد حقوقی، مالی و غیره نداشته و شورای اسلامی شهر نیز تعهدی در قبال ایشان ندارد و صرفا برپایه اعتماد متقابل و همدلی و همکاری شهروندان متخصص و دلسوز جهت ارایه نظرها و ایده های ایشان میباشد لذا جهت نتیجه بخش بودن این اتاق فکر  لزوم حضور اعضا و برگزاری این جلسات بدیهی میباشد.

 

5 – جهت تعامل بیشتر و بهتر اعضا اتاق فکر با تصمیمات گرفته شده یک نفر بعنوان دبیر  با رای خود اعضا در اولین جلسه انتخاب میگردد و صورتجلسه جلسات برگزار شده به ایمیل ایشان ارسال میگردد.

 

6- با توجه به آنکه اعضاء اتاق فکر بر اساس رزومه ارسالی خود انتخاب گردیده اند لذا هرگونه تضاد در مدرک و سوابق موجب لغو همکاری با ایشان خواهد شد.

7- در این اتاق فکر مسائل و مشکلات مربوط به فضای سبز، مبلمان شهری، معماری و زیباسازی شهری، ارتقا روحیه نشاط و بالا بردن فرهنگ مردم شهروندی شهر از اولویت برخوردار می باشد و تمامی موارد و تصمیمات اتخاذ شده قبل از تایید رییس شورا هیچگونه رسمیتی نخواهند داشت.

8- با توجه به آنکه اتاق فکر شورا  بر پایه اعتماد استوار شده است، رعایت اصول اخلاقی اولین و مهمترین شرط حضور در آن خواهد بود و اعضا متعهد به رعایت حقوق سایر اعضا و احترام به اساتید و کارشناسان حاضر در اتاق فکر و پرهیز از هر گونه تنش و برهم­ زدن آرامش در

این جمع صمیمی و نوآفرینانه و کارآفرینانه هستند. (رعایت حق دیگران و سکوت وصحبت­نکردن با تلفن همراه و به­هم­ریختن نظم جلسه در هنگام سخنرانی و …هم مد نظر است.

9- اتاق فکر هرگونه رفتار تبعیض­ آمیز مبنی بر جنس، قوم، نژاد، فرهنگ، مذهب و سیاست را مردود می­داند؛ به انتقادات و انتظارات همه صاحبان فکر احترام می­گذارد.

10-  محرمانه­ بودن تمام طرح های مطرح­ شده در اتاق فکر و عدم وابستگی به نهاد و حزب خاصی و رازداری و تعهد در مقابل مطالب و تصمیمات ارائه شده در جلسات و عدم نشر اخبار و تصمیمات اتاق فکر شورا بدون اجازه ریاست شورا

11- اتاق فکر نیاز به ارائه نظر و افکار داشته و درصورتیکه عضوی صرفا حضور فیزیکی داشته و همکاری لازم را با اعضا نداشته باشد با تشخیص سایر اعضا فرد دیگری جایگزین ایشان میگردد.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر آبادان