نشست خبری سید فیاض موسوی رئیس شورای اسلامی شهر آبادان

72413_orig

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آبادان سید فیاض موسوی روزدوشنبه 95/2/13 در نسشت مطبوعاتی با رسانه های محلی در ساختمان شورای اسلامی شهر آبادان اظهار داشت: با توجه به انتخابات اخیر جلسات شورای شهر آبادان را در مناطق شهری را به‌ طور موقت لغو کردیم.

وی افزود: برگزاری این جلسات که پیش‌تر قول آن را داده بودیم می‌توانست مورد سؤ استفاده برخی افراد از درون یا بیرون شورا قرار گیرد و از این جلسات به نفع کاندیدای خاص استفاده تبلیغاتی کنند.

موسوی اعلام کرد: در سال‌ 94 و نیز امسال جلسات متعددی را با سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم و مباحث عمرانی و نیازهای شهر را با این سازمان در میان گذاشتیم.

رئیس شورای شهرآبادان گفت: سازمان منطقه آزاد اروند نیز قول انجام پروژه‌های متعددی را به ما داد و برخی از آن‌ها نیز مورد تأیید هیئت‌ مدیره این سازمان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند گفتند که مسئولیت پروژه‌های شهرستان آبادان را به شهرداری تهران بسپاریم که این موضوع با مخالفت ما مواجه شد.

موسوی اعلام کرد: اگر این پروژه‌ها به شهرداری تهران سپرده شود آن‌ها نیز مناقصه برگزار و کار را به پیمانکار دیگری واگذار می‌کنند.

رئیس شورای شهرآبادان با اشاره به اینکه پیشنهاد دادیم مسئولیت این کار به عهده شهرداری آبادان باشد عنوان کرد: مناقصه را ما برگزار می‌کنیم و شهرداری تهران نیز می‌تواند یکی از شرکت‌کنندگان در مناقصه باشد که مورد تأیید دو طرف قرار گرفت.

وی با اشاره به لغو موقت فعالیت‌های مرکز مطالعات استراتژیک شورای شهر آبادان بیان کرد: مکان فعلی این مرکز مشخص‌ شده است و از شهردار آبادان نیز خواستیم تا امکانات لازم را به این مرکز بدهد.

موسوی بیان کرد: مرکز مطالعات استراتژیک شورای شهر آبادان به‌زودی فعال می‌شود و محدودیتی برای اعضای شورا به‌ منظور فعالیت در این مرکز نیز قائل نشدیم و هر کدام از اعضای شورای شهر آبادان که تمایل داشته باشند می‌توانند در این مرکز فعالیت کنند.

این عضو شورای شهر آبادان با اشاره به عدم فعالیت تاکسی‌های پلاک اروند اعلام کرد: قرار بود تاکسی‌هایی که مدل آن‌ها پایین‌تر از 84 است خودرو فرسوده تلقی شده و تعویض شوند.

موسوی با بیان اینکه این مدل تاکسی‌ها در دیگر شهرها فرسوده محسوب نمی‌شوند اظهار داشت: در حال پیگیری این موضوع هستیم تا تاکسی‌داران بتوانند وسیله خود را در دیگر شهرها به فروش برسانند.

رئیس شورای شهر آبادان گفت: از طرف دیگر برخی تاکسی‌داران توان پرداخت هزینه یا اقساط خودروهای جدید را نداشته و دارای صلاحیت لازم برای دریافت تاکسی پلاک اروند نیستند که این نیز می‌تواند سبب ایجاد مشکل شود.

DSCF4683

DSCF4680