انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری با کشورهای مختلف در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

نایب رییس شورای اسلامی شهر آبادان خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری با کشورهای مختلف در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

۲۰۱۶۰۷۲۱_۱۴۳۲۲۹

چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر آبادان در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر‌ها و شهرداران سراسر کشور و روسای شوراهای شهر و شهرداران کشورهای دیگر در برج میلاد برگزار شد حضور یافتند.

نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با حمایت و همکاری شورای عالی استان‌ها، شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، امور خارجه، ارتباطات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی دیگر از دستگاه‌های دولتی کشور با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری، با حضور بالغ بر 2 هزار نفر از اعضای شورای اسلامی شهر‌ها و شهرداران سراسر کشور، روسای شورا شهر و شهردارانی از کشورهای روسیه، هندوستان، لبنان، کرواسی، ترکیه، گینه و… و اساتید برجسته ملی و بین المللی ۳۰ و ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۵ در مرکز همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار شد.

این اجلاس جهانی به مدت دو روز همراه با بیش از 30 پنل و نشست تخصصی با حمایت علمی سازمان‌های مسؤول همچون معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

محورهای اصلی این اجلاس محیط زیست شهری، شهرسازی پیشرفته، حقوق شهروندی، شهر هوشمند، گردشگری، مدیریت شهری، مدیریت بحران و مدیریت پسماند بود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر آبادان در این خصوص گفت: در این اجلاس برای هر کشور میز اختصاصی مذاکره در نظر گرفته شده بود که به نمایندگی از شورای اسلامی شهر و شهرداری آبادان در تالار مذاکرات سرمایه گذاری این اجلاس، به معرفی آخرین طرح‌ها، برنامه‌ها و فرصت‌های مهیا شده برای سرمایه‌گذاری پرداختم و پیرو آن تفاهم نامه های اولیه ای با برخی کشورها به امضا رسید.

عبدالحسین مکوندی افزود: در طول دو روز برگزاری این همایش گروه های زیادی بمنظور انعقاد تفاهم نامه با آبادان اقدام نموده و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وی در خصوص کشورهایی که با آنها تفاهم نامه همکاری منعقد گردید گفت: دکتر بهزاد خیری زاده افشار به نمایندگی از سوییسی ها به منظور سرمایه گذاری در شهر آبادان مذاکرات ارزشمندی داشت که منجر به انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه های مختلف از جمله هتلینگ به میزان 25 میلیون یورو، مرکز تجاری و سیتی سنتر به میزان 38 میلیون یورو، ساماندهی صنوف و همگن سازی به میزان 10 میلیون یورو، ظرفیت های آبی به میزان 10 میلیون یورو و توریست درمانی به مبلغ 15 میلیون یورو گردید.

مکوندی با اشاره به مسئولیت میز ارمنستان که با انجمن دوستی ایران و ارمنستان بود گفت: با این کشور نیز در زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، ساخت هتل، تبادل توریست و… توسعه ی همکاری های مشترک تفاهم نامه امضا شد.

ایشان اضافه کرد: رئیس اتاق بازرگانی اسکاندیناوی نیز مسئولیت میز اسکاندیناوی را به عهده داشت و پتانسیل های دهها شرکت از کشورهای سوئد، دانمارک، فنلاند، نروژ و ایسلند را در تالار سرمایه گذاری ارائه کرد که با امضای تفاهم نامه ای مقرر گردید آنان موقعیت های سرمایه گذاری در آبادان را مورد بررسی قرار دهند.

وی در ادامه گفت: دکتر روح اله نجد عطایی رییس هیات مدیره شرکت امین نجد تهران، ریاست میز انگلستان را به عهده داشتند و مدل های مالی برای فاینانس و تامین مالی پروژه های شهری را ارائه کرد که در خصوص تاسیس خط تراموا بین آبادان و خرمشهر در این میز بصورت عملیاتی مذاکره شد و مقرر گردید جهت حمل و نقل پیشرفته شهری مشاوره های خود را در اختیار شهرداری و شورای اسلامی شهر آبادان قرار دهند.

به گفته وی دیوید فیشر قائم مقام کانون بین المللی گردشگری اسکال از بریتانیا با هماهنگی میز آمریکا در این تالار حضور داشت که در زمینه گردشگری و توریسم جنگی مذاکراتی صورت گرفت.

نایب رییس شورای اسلامی شهر آبادان در پایان اذعان داشت: برگزاری این اجلاس که بزرگترین رویداد سال در حوزه شهری است در تبادل تجربیات و اطلاعات، آشنایی با اداره شهرها، شناخت مسائل و موانع مدیریت شهری همچنین ارائه راهکارهای تخصصی و کارآمد برای رفع معضلات شوراها و مدیریت شهرها بسیار ارزشمند بود.

گفتنی است اجلاس جهاني شوراها و شهرداران در طرح 5 ساله برنامه‌ريزي‌ شده است كه پس از برگزاري نخستين اجلاس، در سال‌هاي آتي ميلادي، 2017 الي 2020، به‌ترتيب با محوريت گردشگري، محيط‌زيست‌ شهري، مديريت بحران و شهر هوشمند برگزار خواهد شد.

۲۰۱۶۰۷۲۱_۱۵۰۵۲۲

۲۰۱۶۰۷۲۱_۱۵۴۳۴۱

۲۰۱۶۰۷۲۱_۱۱۱۷۰۱

۲۰۱۶۰۷۲۱_۱۲۰۸۰۱

۲۰۱۶۰۷۲۱_۱۰۳۹۰۲